Prywatny Detektyw Poznań |
Telefon: (+48) 795 921 021 |
E-mail: magdar@interia.eu |
Magdalena Pławińska

Monitorowanie kontaktów towarzyskich dziecka – czy warto skorzystać z pomocy prywatnego detektywa?

Opracowała: Magdalena Pławińska, prywatny detektyw.

Martwisz się, że Twoje dziecko znajduje się pod złym wpływem rówieśników, bądź boryka się z problemami o których nie mówi? Jeśli obawiasz się o jego bezpieczeństwo, wynajęcie detektywa może okazać się pomocnym rozwiązaniem.

Kontakty towarzyskie a bezpieczeństwo

Czyhających zagrożeń jest niestety sporo …

Prywatny detektyw Poznań perspektywa uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy hazardu to w oczach rodzica najczarniejszy scenariusz. Pojawia się także wątek przynależności do nieformalnych grup: sekt, subkultur, pseudokibiców. Znalezienie się w takiej sytuacji realnie zagraża życiu i zdrowiu dziecka, działalność prywatnego detektywa może pomóc w odizolowaniu od toksycznych środowisk.

Internet zagraża Twojemu dziecku?

Monitorowanie tego z czym nasza latorośl spotyka się w Internecie należy do obowiązków rodzica. Zagrożenia są niezwykle poważne, tym bardziej, że w ówczesnych realiach to dzieci, a nie rodzice, są bardziej zorientowane w tematyce komputerowo-technologicznej. Należy podkreślić, że kontrola internetowej aktywności jest bardzo trudna, choćby ze względu na coraz powszechniejszy dostęp do sieci z urządzeń mobilnych. Mimo to, sprawdzanie kontaktów jakie dziecko nawiązuje za pośrednictwem portali społecznościowych, minimalizuje niebezpieczeństwo, chroni przed wykorzystaniem, czy ofertami (coraz popularniejszego) sponsoringu.

Metody działania prywatnego detektywa

Profesjonalny detektyw jest w stanie prześledzić historię kontaktów dziecka. Metodą jest głównie dyskretna obserwacja, weryfikacja środowiska w którym przebywa. Młody człowiek w okresie dojrzewania jest niezwykle podatny na wpływ otoczenia. Dlatego warto ustalić charakter relacji panujących wśród członków grupy do której przynależy. W tym celu przeprowadza się kompleksowy wywiad środowiskowy, analizując osoby z najbliższego otoczenia. Aby ujawnić potencjalne zagrożenia w trakcie tego procesu prowadzana jest szczegółowa dokumentacja (fotografie, nagrania wideo).

Choć takie działania mogą wydać się ostatecznością w relacji z własnym dzieckiem, pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest tutaj priorytetem. Konkretne i zdecydowane kroki mogą ochronić przed tragicznymi konsekwencjami niekontrolowanych działań dorastającego dziecka.