Prywatny Detektyw Poznań |
Telefon: (+48) 795 921 021 |
E-mail: magdar@interia.eu |
Magdalena Pławińska

Prywatny detektyw o weryfikacji lojalności pracowników firmy

Opracowała: Magdalena Pławińska, prywatny detektyw.

Rzetelny i uczciwy pracownik to największa wartość firmy. Podczas jednej rozmowy kwalifikacyjnej niezwykle trudno zweryfikować czy dana osoba spełnia nasze wymagania. CV dostarcza informacji o zawodowym doświadczeniu i zainteresowaniach, ale nie weryfikuje czy kandydat wpasowuje się w morale naszej firmy. Jak sprawdzić czy nowa kadra będzie uczciwie wykonywać swoje obowiązki?

Prześwietlanie pracowników (background screening) staje się coraz popularniejsze

Wymogi wolnego rynku zmuszają pracodawców do głębszego procesu rekrutacyjnego, tak aby sprawnie wyłowić najcenniejszych kandydatów. Nigdy nie mamy 100 % pewności czy podane w życiorysie informacje o odbytych kursach, posiadanych certyfikatach czy nawet skończonych studiach są prawdziwe.Prywatny detektyw Poznań Jak podają badania ponad 60% kandydatów przekłamuje i koloryzuje swoje CV.

Proces weryfikacji danych może okazać się niezwykle czasochłonny. W takich sytuacja z pomocą przychodzą profesjonalne biura detektywistyczne. Pomimo kosztów, warto zlecić to zadanie zewnętrznej jednostce, zwłaszcza jeśli poszukujemy kadry menadżerskiej.

Decyzje w wyborze personelu szybko i w realny sposób przeniosą się na zyski firmy.

Jak w praktyce przebiega weryfikacja danych?

Nawet jeśli takie działanie mogą wydawać się demonstracją braku zaufania do pracownika, pamiętajmy, że niekontrolowane działania zatrudnionych osób mogą skutkować wyciekiem poufnych informacji. Uczciwy i niemający nic do ukrycia pracownik, nie powinien się buntować przed taką formą kontroli kadr. Konkurencyjne działania mogą zaszkodzić wieloletniej pracy włożonej w budowanie własnej marki. Regularny monitoring i kontrola pracowników zapewni ochronę przed nieuczciwymi pracownikami czy korupcji.

W imię dobra własnej firmy – działajmy zapobiegawczo!

Warto cyklicznie sprawdzać rejestry karne, ewentualne zadłużenie, kwestie równoległego prowadzenia gospodarczej działalności, powiązań osobowych czy kapitałowych w innych firmach, a także działań prowadzonych w mediach społecznościowych. Agencja detektywistyczna jest w stanie przygotować ocenę wiarygodności pracownika a także zweryfikować jego lojalność względem wcześniejszego miejsca zatrudnienia. Detektywi monitorują również kwestię wydajności pracy: wykorzystywania zasobów firmy w celach prywatnych (nadużywanie służbowego samochodu, telefonu). Prześledzą działania prowadzonych w godzinach pracy, przyjrzą się podejściu do klienta i relacji z współpracownikami.

Na rynku wiele problemów rodzi przestrzeganie klauzuli konkurencyjnej. Biuro detektywistyczne jest w stanie sprawnie pomóc w weryfikacji historii zatrudnienia przyszłego czy byłego pracownika. Dobry detektyw, po wykonanej pracy powinien sporządzić obszerne sprawozdanie, które ostatecznie możemy przedstawić w sądzie, lub innej instytucji publicznej.

Oferta biura detektywistycznego zawiera dokładny raport, który pomoże w podjęciu decyzji o zatrudnieniu kandydata. Dobór odpowiedniego personelu przy obsadzaniu wysokich menadżerskich bądź dyrektorskich stanowisk to długi i żmudny proces. Prywatny detektyw jest idealnym sposobem na skrócenie i ułatwienie procesu rekrutacyjnego.