Prywatny Detektyw Poznań |
Telefon: (+48) 795 921 021 |
E-mail: magdar@interia.eu |
Magdalena Pławińska

Jak można sprawdzić nianię, czyli po co warto wynająć prywatnego detektywa?

Opracowała: Magdalena Pławińska, prywatny detektyw.

Niestety co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o opiekunkach do dzieci, które oddane im pod opiekę maluchy traktują w nieodpowiedni, niekiedy nawet karygodny sposób. Kiedy tylko rodzice wychodzą z domu, nianie przemieniają się z sympatycznych i ciepłych osób w szorstkie i złośliwe. Jak się przed ty uchronić? Jak można sprawdzić czy opiekunka do dzieci jest godna zaufania? W takiej sytuacji nieoceniona okazuje się pomoc prywatnego detektywa.

detektyw w pracyPomoc prywatnego detektywa

Podczas zatrudniania opiekunki do dzieci, trzeba zdawać sobie sobie sprawę, że to pracownik jak każdy inny i należy go dokładne wcześniej sprawdzić. Przedstawione referencje to czasem za mało, bo niekiedy są po prostu zmyślone. Wówczas pomocny jest prywatny detektyw. Może on bowiem potwierdzić doświadczenie danej opiekunki na skutek spotkań z jej wcześniejszymi pracodawcami lub wywiadu środowiskowego. Duże znaczenie ma oczywiście też niekaralność ewentualnej niani oraz stan jej zdrowia psychicznego i fizycznego. Taka wiedza na samym wstępie pozwala na podjęcie dobrej decyzji odnośnie wyboru opiekunki do dziecka. O osobie z ogłoszenia się w zasadzie nic nie wie.

Rodzice oczywiście oczekują, że opiekunka zadba o ich dzieci zapewniając im bezpieczeństwo oraz pełen komfort. Poza tym liczą, że zapewni im kreatywne zabawy. Dobra niania traktuje maluchy z szacunkiem i nie realizuje przy tym własnych metod wychowawczych. Jednak warto pamiętać, że małe dziecko nie może opowiedzieć rodzicom o tym co dzieje się w ciągu dnia. Czasami rodzice więc dowiadują się o niepokojących wydarzeniach dopiero po wielu miesiącach i to w sposób przypadkowy. Jak ustrzec przed tym dzieci i reagować tak szybko jak się da? Wiele agencji detektywistycznych decyduje się w takim momencie na zamontowanie w domu klienta monitoringu i podsłuchu. Taki sprzęt jest dyskretny, a przy okazji można dokładnie zobaczyć co w ciągu dnia robi opiekunka do dzieci. Okazuje się jednak, że musi ona wiedzieć o tym, że jest obserwowana podczas swojej pracy.

Poza tym prywatny detektyw może dodatkowo sprawdzić poczynania niani i ustalić jej plan dnia. Kiedy okaże się ona nieuczciwą osobą (np. kiedy do domu dojdzie do kradzieży) detektyw może pomóc złapać ją na przestępstwie na gorącym uczynku. W tym celu zwykle organizuje się swego rodzaju pułapki. Jaka jest cena takich usług? Na pewno zależy to w dużej mierze od nakładu pracy oraz stopnia skomplikowania sprawy. Jest to kwestia indywidualna. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do agencji i poproszenie o wycenę.